اتمام طرح های نیمه تمام آذربایجان غربی۶۳۷ میلیارد تومان نیاز دارد

به نقل از سایت اقتصاد :

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت یکشنبه شب در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه در جریان این سفر دو روزه در جلسه شورای برنامه ریزی استان این طرح‌ها مصوب می‌شود، اظهار کرد: تلاش می‌شود در ۶ ماه آینده این طرح‌ها به اتمام خواهند رسید.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر پروژه‌های زیربنایی، در سال جهش تولید ۲۲ طرح و پروژه تولیدی تعریف شده که با مشارکت بخش خصوصی و بانک‌ها اجرایی می‌شود. برای این طرح‌ها که ۹۵۰ فرصت شغلی را فراهم می‌سازد ۵۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: دولت نسبت به احیای دریاچه ارومیه خود را متعهد می‌داند، همانطور که تا به امروز از هیچ تلاشی برای نجات دریاچه دریغ نکرده ایم.

نوبخت با بیان اینکه برای احیای دریاچه ارومیه تا به امروز ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که با قیمت‌های امروزی رقمی بالغ بر ۱۱ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان می‌شود، افزود: رصد کندی فعالیت عمرانی در تونل انتقال آب به دریاچه و تخصیص اعتبارات مورد نیاز را در این سفر پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در آذربایجان غربی علاوه بر طرح‌های بزرگی چون اتصال ارومیه به شبکه ریلی سراسری، احیای دریاچه ارومیه نیز به خوبی به اجرا رسیده است، ادامه داد: ️هدف از سفر به آذربایجان غربی رصد توسعه و روند اجرایی پروژه‌های زیربنایی است، ما خود را متعهد می‌دانیم پیش از پایان کار دولت طرح‌های مهم زیربنایی را به اتمام برسانیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه در سفر به استان ۲ هزار واحد مسکونی تخریب شده از زلزله قطور بازسازی شده که افتتاح خواهند شد، ادامه داد: علاوه بر این ۲ هزار واحد مسکونی نیز برای محرومین و نیازمندان کلنگ زنی خواهد شد. نیازمندان عزیز در این طرح پولی پرداخت نمی‌کنند و در شش ماه آینده این واحدها تحویل خواهد شد.

نوبخت با اشاره به ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکن محرومان در کشور، اضافه کرد: کلید ۴۵ هزار واحد بعد از اتمام تحویل شده و مابقی نیز تلاش می‌شود تا پایان فعالیت دولت با تزریق اعتبارات مورد نیاز به اتمام برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور عنوان کرد: در دو سفر رئیس جمهور و هیأت دولت به آذربایجان غربی ۱۱۱ پروژه با ۲ هزار و ۵۷۲ میلیارد تومان تعریف شده است که تا به امروز ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان یعنی ۲.۲ برابر اعتبار تخصیص یافته است.

برچسب ها:

اقتصاد

241
0 0