جایگزینی ۴۵۰۰ شناور دریایی فرسوده با تولیدات داخلی

به نقل از سایت اقتصاد :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، سیامک سیدمرندی در مراسم امضای دو قرارداد تأمین و تحویل ۱۰ فروند شناور راهنمابر با اعتبار ۳,۹۰۷ میلیارد ریال و تفاهم‌نامه همکاری فنی و تخصصی و پژوهشی سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه علم و صنعت، که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: با هدف کاهش مصرف سوخت و آلایندگی ۷ هزار موتور ۴ زمانه، جایگزین موتورهای دو زمانه قدیمی شناورها می‌شود.

وی افزود: در این چند سال همه نیروها بسیج بوده‌اند تا موضوع داخلی‌سازی صنایع دریایی به خوبی شکل بگیرد و امروز شاهد آن هستیم انقلابی در تولید این صنایع که نیاز کشور محسوب می‌شود، شروع شده است.

سید مرندی اضافه کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی پیش‌بینی شده ۱۵۸ فروند شناور ساخته شود؛ همچنین امروز ۲۶ فروند شناور به عقد قرارداد رسید و ساخت ۴ فروند شناور هم شروع شده است.

وی با اشاره به جایگزینی شناورهای فرسوده، گفت: در حوزه سازمان بنادر ۴۵۰۲ فروند شناور با طرح دولت و اقدامات اقتصادی جایگزین خواهد شد که در واقع شناور فلزی جایگزین شناور دیگر می‌شود. ضمن آنکه مصرف سوخت بسیار کمتری دارد.

سید مرندی با اشاره به طرح جایگزینی ۹۰ فروند شناور استیجاری، افزود: با تحرکی که در مجموعه شناور سازی صدرا آغاز شده است، امیدواریم در تردد شناورها، شاهد تردد شناور با پرچم کشور و ساخت داخل باشیم.

رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی از جایگزینی موتورهای چهار زمانه شناور به جای موتورهای ۲ زمانه خبر داد و افزود: هفت هزار دستگاه موتور در گام اول در این حوزه جایگزین می‌شود.

رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی ادامه داد: اگر اقتدار دریایی در همه جوانب مدنظر باشد در توسعه و اقتصاد دریا محور رشد خواهیم کرد.

برچسب ها:

اقتصاد

194
0 0