استمرار روند نزولی قیمت مرغ در بازار

به نقل از سایت اقتصاد :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، مرتضی رضایی، معاون امور تولیدات دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: استمرار کاهش مصرف گوشت مرغ باعث کاهش قیمت و ضرر و زیان هنگفت مرغداران شده واگر برای ان چاره‌ای اندیشیده نشود، تولید این کالا در ماه‌های آینده با مشکل مواجه خواهد شد.

وی افزود: مرغ اصلی‌ترین پروتئین مصرفی مردم است و قیمت آن همواره به عنوان یک شاخص اقتصادی در کشور مورد توجه بوده است.

رضایی با بیان اینکه در دو ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، مصرف گوشت مرغ در کشور به میزان قابل توجهی کاهش یافته است گفت: کاهش تقاضا باعث افت قیمت این کالا شده و درحالیکه قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ در خورده فروشی‌ها ۱۲ هزار ۹۵۰ تومان تعیین شده، اما امروز این کالا با قیمتی پایین‌تر از نرخ مصوب عرضه می‌شود که این مسئله ضرر وزیان زیادی متوجه مرغداران کرده است.

معاون امور تولیدات دام وزارت جهاد کشاورزی بابیان اینکه حمایت از مرغداران در شرایط فعلی یک ضرورت است گفت: تمهیداتی اندیشیده شده تا با پرداخت کمک‌های بلاعوض و همچنین استمهال وام‌های مرغداران، بخشی از ضرر و زیان این تولیدکنندگان را جبران کنیم.

وی باتاکید براینکه اگر ضرر و زیان مرغداران جبران نشود ممکن است بسیاری از آن‌ها دست از تولید بکشند گفت: با توجه به اینکه فرآیند پرورش مرغ یک بازه ۴۵ تا ۵۰ روزه است اگر مرغداران به استمرار تولید تشویق نشوند، قطعاً درماه‌های آینده با مشکل تأمین این کالا مواجه خواهیم شد.

این مقام مسئول افزود: هم اکنون ۲۰ تا ۲۵ درصد مازاد تولید داریم وبرای تشویق صاحبان این صنعت به استمرار تولید، عوارض صادرات این محصول را کاهش خواهیم داد تا مرغداران بتوانند مازاد تولید خود را صادرکنند.

معاون امور تولیدات دام وزارت جهاد کشاورزی با توجه انباشتگی مرغ در واحدها وضرر وزیان مرغداران تصریح کرد: باید همه تلاشمان را بکار بگیریم تا این صنعت بزرگ سرپا بماند و فعالان این صنعت همچنان به ادامه تولید تشویق شوند.

برچسب ها:

اقتصاد

154
0 0